SnapLyrics
Working With Dad by KA$$IU$ - 63 BPM

Working With Dad

KA$$IU$ • 30,883 Följare
Album: Elf (Original Motion Picture Score) Släppt: 04 Nov 2003 Genre: orchestral soundtrack

Musikmätvärden för Working With Dad av KA$IU$. Tempo: 63 BPM, Tonart: {camelot}. Genrer: orchestral soundtrack, soundtrack.

0:00 / 0:30

BPM

63

Slag Per Minut (Beats Per Minute)

Tonart (Camelot)

N/A

G Minor

Taktart

4/4

Fjärdedelstakt (4/4)

  • Varaktighet 3:20
  • Energi 4%
  • Dansbarhet 61%
  • Valens 36%
  • Ljudstyrka -30.6 dB
  • Släppdatum 4 Nov 2003
Visa på Spotify

Ljudegenskaper

Working With Dad

Tonartsinformation

8B
  • Camelot: N/A
  • Tonart: G Minor
  • Relativ Tonart: A♯/B♭ Major

Bästa Matchningar (Harmonisk Mixning)

N/A

Kompatibla Tonarter

N/A

BPM-historik

63 BPM

1:45

Sektionsuppdelning

Detaljerad sektionsanalys är ännu inte tillgänglig.

Sångtext

Sångtext ej tillgänglig.

Vanliga Frågor

Vad är BPM för Working With Dad?
Låten Working With Dad har ett tempo på 63 BPM.
Vilken tonart går Working With Dad i?
Låten spelas i N/A.
Hur lång är Working With Dad?
Låtens längd är 3:20.
Vilken genre är Working With Dad?
The song Working With Dad belongs to the orchestral soundtrack genre.

Bidra

Hjälp oss att hålla datan korrekt! Om du hittat någon information som saknas eller är felaktig.

Föreslå en Ändring