SnapLyrics
The Worse It Gets (RAC Mix) by __unknown__ - 125 BPM

The Worse It Gets (RAC Mix)

__unknown__ • 69,671 Följare
Album: Chapter One Släppt: 06 Nov 2012 Genre: alternative dance

Musikmätvärden för The Worse It Gets (RAC Mix) av __unknown__. Tempo: 125 BPM, Tonart: {camelot}. Genrer: alternative dance, electrofox, funktronica, indie poptimism, indietronica, nu disco, shimmer pop.

0:00 / 0:30

BPM

125

Slag Per Minut (Beats Per Minute)

Tonart (Camelot)

N/A

C Minor

Taktart

4/4

Fjärdedelstakt (4/4)

  • Varaktighet 3:20
  • Energi 73%
  • Dansbarhet 81%
  • Valens 81%
  • Ljudstyrka -8.1 dB
  • Släppdatum 6 Nov 2012
Visa på Spotify

Ljudegenskaper

The Worse It Gets (RAC Mix)

Tonartsinformation

8B
  • Camelot: N/A
  • Tonart: C Minor
  • Relativ Tonart: D♯/E♭ Major

Bästa Matchningar (Harmonisk Mixning)

N/A

Kompatibla Tonarter

N/A

BPM-historik

125 BPM

1:45

Sektionsuppdelning

Detaljerad sektionsanalys är ännu inte tillgänglig.

Sångtext

Sångtext ej tillgänglig.

Vanliga Frågor

Vad är BPM för The Worse It Gets (RAC Mix)?
Låten The Worse It Gets (RAC Mix) har ett tempo på 125 BPM.
Vilken tonart går The Worse It Gets (RAC Mix) i?
Låten spelas i N/A.
Hur lång är The Worse It Gets (RAC Mix)?
Låtens längd är 3:20.
Vilken genre är The Worse It Gets (RAC Mix)?
The song The Worse It Gets (RAC Mix) belongs to the alternative dance genre.

Bidra

Hjälp oss att hålla datan korrekt! Om du hittat någon information som saknas eller är felaktig.

Föreslå en Ändring