SnapLyrics
Miracle Maker by Dom Dolla - 128 BPM

Miracle Maker

Dom Dolla • 380,188 Följare
Album: Miracle Maker Släppt: 14 Jul 2022 Genre: australian house

"Miracle Maker" by Dom Dolla has a tempo of 128 BPM. It is categorized under australian house.

0:00 / 0:30

BPM

128

Slag Per Minut (Beats Per Minute)

Tonart (Camelot)

N/A

A♯/B♭ Major

Taktart

4/4

Fjärdedelstakt (4/4)

  • Varaktighet 3:20
  • Energi 94%
  • Dansbarhet 61%
  • Valens 24%
  • Ljudstyrka -6.1 dB
  • Släppdatum 14 Jul 2022
Visa på Spotify

Ljudegenskaper

Miracle Maker

Tonartsinformation

8B
  • Camelot: N/A
  • Tonart: A♯/B♭ Major
  • Relativ Tonart: G Minor

Bästa Matchningar (Harmonisk Mixning)

N/A

Kompatibla Tonarter

N/A

BPM-historik

128 BPM

1:45

Sektionsuppdelning

Detaljerad sektionsanalys är ännu inte tillgänglig.

Track Insights

Tempo & Energy

At 128 BPM, "Miracle Maker" is a fast-paced track, ideal for high energy environments.

Musical Key

The musical key of "Miracle Maker" by Dom Dolla is A♯/B♭ Major.

Sångtext

Sångtext ej tillgänglig.

Vanliga Frågor

Vad är BPM för Miracle Maker?
Låten Miracle Maker har ett tempo på 128 BPM.
Vilken tonart går Miracle Maker i?
Låten spelas i N/A.
Hur lång är Miracle Maker?
Låtens längd är 3:20.
Vilken genre är Miracle Maker?
The song Miracle Maker belongs to the australian house genre.

Bidra

Hjälp oss att hålla datan korrekt! Om du hittat någon information som saknas eller är felaktig.

Föreslå en Ändring