SnapLyrics
Let's Stay Together by Al Green - 102 BPM

Let's Stay Together

Al Green • 1,939,598 Följare
Album: The Love Songs Collection Släppt: 01 Jan 2013 Genre: classic soul

Musikmätvärden för Let's Stay Together av Al Green. Tempo: 102 BPM, Tonart: {camelot}. Genrer: classic soul, funk, memphis soul, quiet storm, soul, soul blues, southern soul.

0:00 / 0:30

BPM

102

Slag Per Minut (Beats Per Minute)

Tonart (Camelot)

N/A

D Minor

Taktart

4/4

Fjärdedelstakt (4/4)

  • Varaktighet 3:20
  • Energi 41%
  • Dansbarhet 77%
  • Valens 57%
  • Ljudstyrka -10.4 dB
  • Släppdatum 1 Jan 2013
Visa på Spotify

Ljudegenskaper

Let's Stay Together

Tonartsinformation

8B
  • Camelot: N/A
  • Tonart: D Minor
  • Relativ Tonart: F Major

Bästa Matchningar (Harmonisk Mixning)

N/A

Kompatibla Tonarter

N/A

BPM-historik

102 BPM

1:45

Sektionsuppdelning

Detaljerad sektionsanalys är ännu inte tillgänglig.

Sångtext

Sångtext ej tillgänglig.

Vanliga Frågor

Vad är BPM för Let's Stay Together?
Låten Let's Stay Together har ett tempo på 102 BPM.
Vilken tonart går Let's Stay Together i?
Låten spelas i N/A.
Hur lång är Let's Stay Together?
Låtens längd är 3:20.
Vilken genre är Let's Stay Together?
The song Let's Stay Together belongs to the classic soul genre.

Bidra

Hjälp oss att hålla datan korrekt! Om du hittat någon information som saknas eller är felaktig.

Föreslå en Ändring