SnapLyrics
Irregularly Scheduled Programming by Nmesh - 151 BPM

Irregularly Scheduled Programming

Nmesh • 23,446 Följare
Album: Dream Sequins® Släppt: 27 Feb 2014 Genre: broken transmission

Musikmätvärden för Irregularly Scheduled Programming av Nmesh. Tempo: 151 BPM, Tonart: {camelot}. Genrer: broken transmission, dreampunk, hardvapour, mallsoft, vaporwave.

0:00 / 0:30

BPM

151

Slag Per Minut (Beats Per Minute)

Tonart (Camelot)

N/A

C♯/D♭ Major

Taktart

3/4

Valstakt (3/4)

  • Varaktighet 3:20
  • Energi 53%
  • Dansbarhet 34%
  • Valens 17%
  • Ljudstyrka -13.5 dB
  • Släppdatum 27 Feb 2014
Visa på Spotify

Ljudegenskaper

Irregularly Scheduled Programming

Tonartsinformation

8B
  • Camelot: N/A
  • Tonart: C♯/D♭ Major
  • Relativ Tonart: A♯/B♭ Minor

Bästa Matchningar (Harmonisk Mixning)

N/A

Kompatibla Tonarter

N/A

BPM-historik

151 BPM

1:45

Sektionsuppdelning

Detaljerad sektionsanalys är ännu inte tillgänglig.

Sångtext

Sångtext ej tillgänglig.

Vanliga Frågor

Vad är BPM för Irregularly Scheduled Programming?
Låten Irregularly Scheduled Programming har ett tempo på 151 BPM.
Vilken tonart går Irregularly Scheduled Programming i?
Låten spelas i N/A.
Hur lång är Irregularly Scheduled Programming?
Låtens längd är 3:20.
Vilken genre är Irregularly Scheduled Programming?
The song Irregularly Scheduled Programming belongs to the broken transmission genre.

Bidra

Hjälp oss att hålla datan korrekt! Om du hittat någon information som saknas eller är felaktig.

Föreslå en Ändring