SnapLyrics
In Vogelvlucht II by Robert Long - 136 BPM

In Vogelvlucht II

Robert Long • 9,656 Följare
Album: Vanavond Tussen 8 En 11 Live (Alle Liedjes Uit Het Lang Genoeg Jong Concert) Släppt: 01 May 2000 Genre: Okänd

Musikmätvärden för In Vogelvlucht II av Robert Long. Tempo: 136 BPM, Tonart: {camelot}. Genrer:.

0:00 / 0:30

BPM

136

Slag Per Minut (Beats Per Minute)

Tonart (Camelot)

N/A

C Major

Taktart

3/4

Valstakt (3/4)

  • Varaktighet 3:20
  • Energi 52%
  • Dansbarhet 56%
  • Valens 47%
  • Ljudstyrka -7.8 dB
  • Släppdatum 1 May 2000
Visa på Spotify

Ljudegenskaper

In Vogelvlucht II

Tonartsinformation

8B
  • Camelot: N/A
  • Tonart: C Major
  • Relativ Tonart: A Minor

Bästa Matchningar (Harmonisk Mixning)

N/A

Kompatibla Tonarter

N/A

BPM-historik

136 BPM

1:45

Sektionsuppdelning

Detaljerad sektionsanalys är ännu inte tillgänglig.

Sångtext

Sångtext ej tillgänglig.

Vanliga Frågor

Vad är BPM för In Vogelvlucht II?
Låten In Vogelvlucht II har ett tempo på 136 BPM.
Vilken tonart går In Vogelvlucht II i?
Låten spelas i N/A.
Hur lång är In Vogelvlucht II?
Låtens längd är 3:20.
Vilken genre är In Vogelvlucht II?
The song In Vogelvlucht II belongs to the Okänd genre.

Bidra

Hjälp oss att hålla datan korrekt! Om du hittat någon information som saknas eller är felaktig.

Föreslå en Ändring