SnapLyrics
Ich bin Adolf Hitler by K.I.Z - 76 BPM

Ich bin Adolf Hitler

K.I.Z • 872,759 Följare
Album: Ganz Oben (Mixtape) Släppt: 01 Jan 2013 Genre: german hip hop

Musikmätvärden för Ich bin Adolf Hitler av K.I.Z. Tempo: 76 BPM, Tonart: {camelot}. Genrer: german hip hop.

0:00 / 0:30

BPM

76

Slag Per Minut (Beats Per Minute)

Tonart (Camelot)

N/A

G♯/A♭ Major

Taktart

4/4

Fjärdedelstakt (4/4)

  • Varaktighet 3:20
  • Energi 59%
  • Dansbarhet 65%
  • Valens 27%
  • Ljudstyrka -6.8 dB
  • Släppdatum 1 Jan 2013
Visa på Spotify

Ljudegenskaper

Ich bin Adolf Hitler

Tonartsinformation

8B
  • Camelot: N/A
  • Tonart: G♯/A♭ Major
  • Relativ Tonart: F Minor

Bästa Matchningar (Harmonisk Mixning)

N/A

Kompatibla Tonarter

N/A

BPM-historik

76 BPM

1:45

Sektionsuppdelning

Detaljerad sektionsanalys är ännu inte tillgänglig.

Sångtext

Sångtext ej tillgänglig.

Vanliga Frågor

Vad är BPM för Ich bin Adolf Hitler?
Låten Ich bin Adolf Hitler har ett tempo på 76 BPM.
Vilken tonart går Ich bin Adolf Hitler i?
Låten spelas i N/A.
Hur lång är Ich bin Adolf Hitler?
Låtens längd är 3:20.
Vilken genre är Ich bin Adolf Hitler?
The song Ich bin Adolf Hitler belongs to the german hip hop genre.

Bidra

Hjälp oss att hålla datan korrekt! Om du hittat någon information som saknas eller är felaktig.

Föreslå en Ändring