SnapLyrics
Davy Jones by Hans Zimmer - 130 BPM

Davy Jones

Hans Zimmer • 905 Följare
Album: Davy Jones Släppt: 29 Mar 2022 Genre: fantasy

Musikmätvärden för Davy Jones av Hans Zimmer. Tempo: 130 BPM, Tonart: {camelot}. Genrer: fantasy.

0:00 / 0:30

BPM

130

Slag Per Minut (Beats Per Minute)

Tonart (Camelot)

N/A

A Minor

Taktart

3/4

Valstakt (3/4)

  • Varaktighet 3:20
  • Energi 16%
  • Dansbarhet 39%
  • Valens 21%
  • Ljudstyrka -14.6 dB
  • Släppdatum 29 Mar 2022
Visa på Spotify

Ljudegenskaper

Davy Jones

Tonartsinformation

8B
  • Camelot: N/A
  • Tonart: A Minor
  • Relativ Tonart: C Major

Bästa Matchningar (Harmonisk Mixning)

N/A

Kompatibla Tonarter

N/A

BPM-historik

130 BPM

1:45

Sektionsuppdelning

Detaljerad sektionsanalys är ännu inte tillgänglig.

Sångtext

Sångtext ej tillgänglig.

Vanliga Frågor

Vad är BPM för Davy Jones?
Låten Davy Jones har ett tempo på 130 BPM.
Vilken tonart går Davy Jones i?
Låten spelas i N/A.
Hur lång är Davy Jones?
Låtens längd är 3:20.
Vilken genre är Davy Jones?
The song Davy Jones belongs to the fantasy genre.

Bidra

Hjälp oss att hålla datan korrekt! Om du hittat någon information som saknas eller är felaktig.

Föreslå en Ändring