SnapLyrics
Cucha Cucha by El Combo Dominicano - 94 BPM

Cucha Cucha

El Combo Dominicano • 1,055 Följare
Album: LD El Más Vacilao Släppt: 10 Mar 2015 Genre: salsa choke

Musikmätvärden för Cucha Cucha av El Combo Dominicano. Tempo: 94 BPM, Tonart: {camelot}. Genrer: salsa choke.

0:00 / 0:30

BPM

94

Slag Per Minut (Beats Per Minute)

Tonart (Camelot)

N/A

D Major

Taktart

4/4

Fjärdedelstakt (4/4)

  • Varaktighet 3:20
  • Energi 60%
  • Dansbarhet 89%
  • Valens 67%
  • Ljudstyrka -5.8 dB
  • Släppdatum 10 Mar 2015
Visa på Spotify

Ljudegenskaper

Cucha Cucha

Tonartsinformation

8B
  • Camelot: N/A
  • Tonart: D Major
  • Relativ Tonart: B Minor

Bästa Matchningar (Harmonisk Mixning)

N/A

Kompatibla Tonarter

N/A

BPM-historik

94 BPM

1:45

Sektionsuppdelning

Detaljerad sektionsanalys är ännu inte tillgänglig.

Sångtext

Sångtext ej tillgänglig.

Vanliga Frågor

Vad är BPM för Cucha Cucha?
Låten Cucha Cucha har ett tempo på 94 BPM.
Vilken tonart går Cucha Cucha i?
Låten spelas i N/A.
Hur lång är Cucha Cucha?
Låtens längd är 3:20.
Vilken genre är Cucha Cucha?
The song Cucha Cucha belongs to the salsa choke genre.

Bidra

Hjälp oss att hålla datan korrekt! Om du hittat någon information som saknas eller är felaktig.

Föreslå en Ändring