SnapLyrics
Corazon Malvado by Raphy Leavitt y La Selecta - 93 BPM

Corazon Malvado

Raphy Leavitt y La Selecta • 15,067 Följare
Album: Soledad Släppt: 01 Dec 2002 Genre: salsa puertorriquena

Musikmätvärden för Corazon Malvado av Raphy Leavitt y La Selecta. Tempo: 93 BPM, Tonart: {camelot}. Genrer: salsa puertorriquena.

0:00 / 0:30

BPM

93

Slag Per Minut (Beats Per Minute)

Tonart (Camelot)

N/A

A Minor

Taktart

4/4

Fjärdedelstakt (4/4)

  • Varaktighet 3:20
  • Energi 64%
  • Dansbarhet 60%
  • Valens 85%
  • Ljudstyrka -4.6 dB
  • Släppdatum 1 Dec 2002
Visa på Spotify

Ljudegenskaper

Corazon Malvado

Tonartsinformation

8B
  • Camelot: N/A
  • Tonart: A Minor
  • Relativ Tonart: C Major

Bästa Matchningar (Harmonisk Mixning)

N/A

Kompatibla Tonarter

N/A

BPM-historik

93 BPM

1:45

Sektionsuppdelning

Detaljerad sektionsanalys är ännu inte tillgänglig.

Sångtext

Sångtext ej tillgänglig.

Vanliga Frågor

Vad är BPM för Corazon Malvado?
Låten Corazon Malvado har ett tempo på 93 BPM.
Vilken tonart går Corazon Malvado i?
Låten spelas i N/A.
Hur lång är Corazon Malvado?
Låtens längd är 3:20.
Vilken genre är Corazon Malvado?
The song Corazon Malvado belongs to the salsa puertorriquena genre.

Bidra

Hjälp oss att hålla datan korrekt! Om du hittat någon information som saknas eller är felaktig.

Föreslå en Ändring